DP: Slovensko – Belgie 1: 2 po čtyřhře

BRATISLAVA – Belgie zásluhou Olivier Rochus a Kryštof Vliegen vyhrálo sobotní čtyřhru se Slovensku v utkání play off o účast ve světové skupině Davisova poháru 2007 tenistů a ujalo se před nedělního závěrečnými dvěma dvouhře vedení 2: 1.

Dominik spousta & yacute; a Michal Mertin & aacute; k nestačily v Sibamac ar & eacute; ně N & aacute; rodn & eacute; ho tenis & eacute; ho centra v Bratislavě na zvy & scaron; n & yacute; ch dvou akt & eacute; rov pátků & yacute; ch singlů (hosté kr & aacute; tko před debli vystřídaly p & ocirc; vodne nominováni & yacute; ch Dicka Normana i Gilles Elseneer) a prohráli za 206 min & uacute; t 2: 6, 6: 3, 3: 6, 6: 0, 5: 7.V neděli od 14:00 by měli hrát co nejd & ocirc; r jednotky obou t & iacute; mov v této najprest & iacute; znějí & scaron; í s & uacute; těží mužských & yacute; ch reprezentačním & yacute; ch v & yacute; Berovo Dominik spousta & yacute; a Olivier Rochus (vz & aacute; jemn & aacute; bilance 2: 1) a po nich Michal Mertin & aacute; k s Kryštof Vliegen (zatím 0: 1).Finalisté ročn & iacute; ka 2005 dok & aacute; rovn ve své poměrně kr & aacute; tkej daviscupové hist & oacute; rii třikrát & aacute; t obr & aacute; tit tak & yacute; to nepříznivé & yacute; stav – naposledy v boji o postup mezi elitu & scaron; estn & aacute; stku v září 2004 proti Německu.

Slovensko – Belgie 1: 2 po sobotňaj & scaron; í & scaron; tvorhre

Dominik spousta & yacute ;, Michal Mertin & aacute; k – Olivier Rochus, Kristof Vliegen 2: 6, 6: 3, 3: 6, 6: 0, 5: 7 za 206 min & uacute; t (28, 43, 43, 29, 63)

spousta & yacute; s Mertin & aacute; kom (45. a 47.v světovém žebrech & iacute; čku & scaron; tvorhry) vst & uacute; pili do d & ocirc; leží & eacute; ho sobotňaj & scaron; ího setkání bez energie, s & uacute; hry a & uacute; rů jistoty nejm & auml; při voleji a typick & yacute; ch debli & yacute; ch v & yacute; men & aacute; ch na krat & scaron; í vzdálenosti. Mlad & scaron; & iacute; z bratrů Rochusovcov Olivier a Vliegen (52., resp. 69.) dok & aacute; rovn brejkn & uacute; ť druh & eacute; ho vzpomenout & eacute; ho slovensk & eacute; ho tenisty hned v & uacute; vodním a gamu a přestože si pak oba p & aacute; ry drželi své podání až do stavu 2: 4, přesvědčivé & scaron; í vyznívala Belgičané.Svěřenci nehraj & uacute; cího kapit & aacute; na Juliena Hoferlina se propracovali k třem za sebou id & uacute; cim brejků & yacute; m pr & iacute; ležitostiam v sedmé hře a posledn & uacute; zužitkovali, č & iacute; m předčasně rozhodli o osudu prvn & eacute; ho setu.

Vzrůstem nen & aacute; padn & yacute; Rochus (165 cm) měl imponuj & uacute; ci přehled o dian & iacute ;, o hlavu vy & scaron; & scaron; & iacute; Vliegen přid & aacute; val pevn & uacute; ruku při filigr & aacute; nskych mezihra & aacute; ch a hostitelé občas dost & aacute; vali deprimuj & uacute; ce pozičních & eacute; lekce. Dům & aacute; ce duo a s n & iacute; m publikum v sotva na polovinu zaplněné Sibamac ar & eacute; ně NTC se začaly dost & aacute; vat do tempa až v druhém setu.Za stavu 3: 2 si tandem pod dohledem Milo & scaron; a Meč & iacute; ra ve fantastické v & yacute; měně vypracoval dva brejkbaly, potom pustil s & uacute; péřové na shodu, ale při nabyté třetí & scaron; ANCI zastavila kr & iacute; zóny bekhend tehdy pod & aacute; vaj & uacute; cího Rochus p & aacute; ska – 4: 2. V desáté hře Mertin & aacute; k odvrátí & aacute; til hrozící rebrejk kvalitn & yacute; m “prvn & yacute; m” a stále vit & aacute; ln & scaron; & iacute; Slov & aacute; ci nakonec vyrovnali na 1: 1.Zdálo se, že dvojice s dosavadní & scaron; ou daviscupový bilancí 1: 1 na z & aacute; pasy z & iacute; ska nutn & eacute; sebevědomí, jenže kontrolu nad v & yacute; vojem si st & aacute; le udržovali s & uacute; peri, kter & iacute; v DP zatím společně prohráli jen proti americk & yacute; m bratrem Bobovi a Mikovi Bryanovcom.

Belgičané v třetím setu vzali Mertin & aacute; kovi podání na 2: 0 a kr & aacute; tku EUF & oacute; riu t & iacute; mu s hist & oacute; Riou v této s & uacute; těží krat & scaron; ou o 90 let (okamžit & yacute; rebrejk na konto Vliegen & yacute; ch pas & iacute; v) zchladilo odp & uacute; vrtání se na 3: 1, po kterém se do pozornosti fyzioterapeuta dostal spousta & eacute; ho prav & yacute; loket.Po tomto intermezzu neměl žádný z akt & eacute; rov v & yacute; rázně & scaron; & iacute; probl & eacute; m s “přenesení & iacute; m hvězdičky” na druh & uacute; stranu, což znamenalo Nizozemsk & yacute; & Uacute; spěch v poměru 6: 3.

Slov & aacute; ci jakoby pochopili, že už nemaj & uacute; co ztratit a musí hrát akt & iacute; vní & scaron; í. N & aacute; stup do & scaron; čtvrtý & eacute; ho setu jim vy & scaron; zabarvené lep & scaron; í: při podán & iacute; Rochus upravili na 2: 0 a v dlouhém & scaron; čtvrtý gamu vzali servis i Vliegen – 4: 0. Vyrovnání na 2: 2 a vynikaj & uacute; cení druh & eacute; ho “marat & oacute; nskeho” z & aacute; pasu tohoto prodloužen & eacute; ho v & iacute; Kendu bylo jen ot & aacute; délkou koncentr & aacute; ce, přičemž zejm & auml; t & aacute; Nizozemsk & aacute; dočasně opadla jakoby & uacute; Čelní zam & aacute; na rozhoduj & uacute; ce páté dějství.Na jeho začátku při spousta & eacute; ho podán & iacute; hosté okamžitě měli pr & iacute; ležitosť být o krok vpředu, ale 28letý & yacute; Bratislavčan a 26letý & yacute; rod & aacute; k z Považské Bystrice – hnané & iacute; již naplno zapojení & yacute; mi fan & uacute; & scaron; ky – odvrátí & aacute; tili nebezpečí. Nepodařilo se jim to až ve třetí hře, ačkoli Belgičané při brejkbale ani nedotkli míče: Mertin & aacute; k jim ho totiž “proměnil” dvojchybou.Slov & aacute; ci v & scaron; pokud nesložili zbraně a zlikvidovali toto manko e & scaron; te před dal & scaron; & iacute; m Odpočinek & yacute; m časem, kdy znovu nachytali Rochus.

Vz & aacute; p & auml; t & iacute; při spousta & eacute; ho podán & iacute; vyřešit & scaron; ili i přek & eacute; rnu situ & aacute; ci 0:40, a to s & eacute; Riou pěti v & iacute; tažné & yacute; ch Fifty & iacute; nov, ba mohli vyhrát i & scaron; čtvrtý & yacute; gem v řadě, ale brejkbol za stavu 3: 2 nevyužili. Pozd & ocirc; r sami jeden odvraceli v deváté hře a nezachr & aacute; nily se v jeden & aacute; sté, když pod & aacute; val Mertin & aacute; k.Rochus n & aacute; sledně při svém servisu situ & aacute; ci spolu s Vliegen zvl & aacute; dol a Belgie v tomto p & auml; ťsetovom z & aacute; pase za 206 min & uacute; t sl & aacute; vilo & uacute; spěch 6: 2, 3: 6, 6: 3, 0 : 6, 7: 5.

HLASY:
Dominik spousta & yacute ;:
“S v & yacute; jimkou prvn & eacute; ho setu, ve kterém jsme nedokáže & aacute; rovn okamžitě n & aacute ; ojít zpr & aacute; VNU taktiku, to bylo vyrovnaný & eacute; setkání. O v & iacute; ťazovi rozhodlo & scaron; Tasty a lep & scaron; í proměňování d & ocirc; leží & yacute; ch bodů v koncovce. Bohužel, my jsme využ & iacute; vali pr & iacute; ležitosti hor & scaron; í než s & uacute ; per. Někter & eacute; rozhodnutí s & uacute; z & aacute; ležitosťou tis & iacute; cin sekundy a hned po nich tu & scaron; & iacute; te, zda byly vhodn & eacute ;, ale už to neseberete zpt & auml; ť.Hr & aacute; č míří přibližně do prostoru metr kr & aacute; t metr: občas traf & iacute; k čáře do dvorce, někdy mimo…Moje o & scaron; etfiování vyplynulo z rupnutia v pravém lokti při volej na začátku pátého setu za stavu 1: 1, ale i & scaron; lo asi jen o situačního & uacute; indispoz & iacute; ci. S & iacute; l na nedeľňaj & scaron; iu dvouhru budu mít – alespoň si mysl & iacute; m – i po dvou p & auml; Tset & yacute; ch setkáních dostatek: jsem na tak & uacute; to z & aacute; taž tr & eacute; Novan & yacute ;. “

Michal Mertin & aacute; k: “C & iacute; til jsem zpočátku & uacute; navu, protože v pátek jsem pobyl v N & aacute; rodném tenisovém centru is tiskovou konferencí a regeneruje & aacute; cí až do jedné v noci. Postupně jsme se s Dominikem rozehráli k dobr & eacute; mu v & yacute; konu, ale měli jsme v z & aacute; vere méně & scaron; Tasty.Zpomal & iacute; nam si na jeden m & ocirc; j lob těsně za čáru či několik nevyužité & yacute; ch brejkbalov – v & scaron; echno mohlo být & uacute; plně jinak. & Scaron; koda.

Olivier Rochus: “Já jsem si byl předem ist & yacute ;, že navzdory mé v & auml; č & scaron; í zohratosti s Kryštof nebude proti slovenské dvojici jednoduch & eacute ;. stačilo si vzpomeno & uacute; ť jako mne, tehdy s Xavier Malisse po boku, smetly spousta & yacute; a Mertin & aacute; kz tr & aacute; nať & eacute; ho dvorce ve třech setech loni ve Wimbledonu. Za odp & aacute; lení míčky v & uacute; vodě pátého setu se omlouvám: uvědomoval jsem si naplno v & aacute; žnost situ & aacute; ce a několik nezdařeného & yacute; ch & uacute; rů mě rozc & uacute; lilo.Občas se em & oacute; ce takto projeví, ale určitě jsem to neudělal se & uacute; myslel provokovat či zpr & aacute; vat se ně & scaron; Sportovně. Dosavadní & scaron; & iacute; ch bratislavském & yacute; ch dev & auml; ť setů mě s & iacute; ce st & aacute; lo dost s & iacute; l, ale m & ocirc; j nedeľňaj & scaron; & iacute; s & uacute; per odehrál e & scaron; te o jeden set více a pozviechanie se za stavu 2: 1 pro Belgie bude určitě jednoduch & scaron; í jak to Dominikovo. “

Kristof Vliegen: ” už po pr & iacute; chodu do Bratislavy jsem předznamenal, že pro n & aacute; & scaron; daviscupov & yacute; t & iacute; m a cel & eacute; Belgie udělej & iacute; m v & scaron; echno, co bude v mých sil & aacute; ch. Proto jsem po proměněném mečboly cz & aacute; kal od radosti, zatímco Olivier si t & uacute; & Uacute; levou pro změnu vychutnal p & aacute; dům na zem.Te & scaron; & iacute; mě, že jsem konečně nějak & yacute; ten p & auml; Tset & yacute; z & aacute; pas i vyhrál. Nepaměti & auml; t & aacute; m si, kdy a zda v & ocirc; bec se mi to podařilo, ale d & ocirc; leží & eacute; v této chv & iacute; li je, že dnes & aacute; no. “

Milo & scaron; Meč & iacute; ř (nehraj & uacute; ci kapit & aacute; n slovensk & eacute; ho t & iacute; mu): ” V & yacute; hoda je před nedělí nepochybně na straně Belgičanů. My jakoby jsme nyní s & uacute; Stavne čelili mečboly – s & uacute; perem stačí & iacute; vyhrát jednu dvouhru ze dvou sest & aacute; vaj & uacute; cích. Osobně mě jako kapit & aacute; na za pr & iacute; padn & eacute; ho stavu 2: 2 čak & aacute; to, co kohokoliv in & eacute; ho: rozhoduj & uacute; ci pátý z & aacute; pas.Zatím tedy nehodláte & aacute; m teoretizovat o konečné podobě nomin & aacute; ce v takové situ & aacute; cii. “

Julien Hoferlin (nehraj & uacute; ci kapit & aacute; n Nizozemsk & eacute; ho t & iacute; mu): “pro mě bylo pr & aacute; ve tak & eacute; to složení Nizozemsk & eacute; ho p & aacute; ru pro & scaron; tvorhru volbou č & iacute; slo jeden mezi možn & yacute; mi kombin & aacute; cemi. I & scaron; lo jen o to, jak se Olivier i Kristof, kter & iacute; shodně v pátek zahráli ve dvouhře dobře, bud & uacute; c & iacute; tit v sobotu dopoledne. Při & scaron; li jsme sem s cílem z & iacute; skat Každ & yacute; den minim & aacute; ln jeden bod. Zatím se n & aacute; m to dar & iacute ;, ale nyní je před námi t & aacute; nejd & ocirc; ležíte & scaron; í část pl & aacute; nu, kter & aacute; o v & scaron; etkom rozhodne. “